Eko-Etiket Eğitimi- İnşaat Sektörü

T.C. Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından "Türkiye'de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi (TKAG) Projesi" kapsamında, 66/2010/EC sayılı AB Eko-Etiket Tüzüğü kapsamında, “Eko-Etiketleme Gereklilikleri Üzerine Özel Sektör için Eğitim (Yapı malzemeleri)” semineri, 16 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

66/2010/EC sayılı AB Eko-Etiket Tüzüğü, genel bilgiler içermekte olup, ürün grubuna göre AB otoriteleri tarafından geliştirilen kriterler, etiket geçerlilik süresi, kanıtlama yolları gibi bilgiler o ürün grubuna ilişkin Komisyon Kararında belirlenir.

Ürün grupları ve bu ürünlerle ilgili olarak belirlenen kriterlere (Komisyon Kararlarına) http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/products-groups-and-criteria.html adresinden ulaşılabilir. İlgili kriterleri, geçerlilik süresini belirleyen Komisyon Kararına ve başvuru el kitabı, sıkça sorulan sorular gibi diğer bilgilere ulaşmak için ilgili ürün grubu başlığına tıklanmalıdır.

(Ayrıca bkz. Başvuru prosedürü bilgi sayfamız)  

Bilgi notunu pdf olarak indirmek için tıklayınız.

 

İnşaat sektörüyle ilgili Eko-Etiket kriterleri belirlenmiş ürün grupları:   

Indoor paints & varnishes: Bina iç yüzey boya ve vernikler

Outdoor paints & varnishes: Dış yüzey boya ve vernikler

Hard floor coverings: Sert zemin kaplamaları

Soft (textile floor) coverings: Yumuşak (tekstil zemin) kaplamalar

Wooden floor coverings: Ahşap zemin kaplamaları

Wooden furniture: Ahşap mobilya

Heat pumps: Isı pompaları


+ Kriter hazırlananlar: (ofis binaları için)  

Hydronic heating systems: Hidronik ısıtma sistemleri  

Toilets: Tuvaletler  

Taps&Showerheads: Musluklar ve duş başlıkları

Bookmark and Share


Yasal uyarı

Bu sayfalarda yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesine rehberlik edecek yardımcı bilgiler yer almaktadır. Mevzuat konusunda tek güvenilir kaynak yasanın kendisi olup, bu sitedeki bilgiler yasal öneri niteliği taşımamaktadır. İMMİB, bu web sitesinin içeriğinden kaynaklanan herhangi bir yasal sorumluluğu kabul etmez.